Kalo te lënda

Grabovci: Qeverinë e formon PDK, ose shkojmë në zgjedhje

fotoVetëm kryesuesja e seancës, si deputetja më e vjetër, Flora Brovina e ka të drejtën që të thërras seancë, e as askush tjetër, kështu ka qenë reagimi i Adem Grabovcit, deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës.

Në profilin e tij në Facebook, Grabovci, ka shkruar se në seancën e sotme blloku vetëm sa e ka thelluar krizën politike në vend, e cila vetëm sa do t’i shkaktoj dëme të pa parashikueshme vendit .
Sipas, Grabovcit, për të dalë nga situata e tanishme kemi vetëm dy opsione .

“Opsioni i parë është marrëveshja me PDK-në dhe krijimi i institucioneve dhe nëse ky opsion nuk vjen në shprehje, atëherë vjen opsioni tjetër, që është më i padëshiruar, ai i zgjedhjeve të jashtëzakonshme”, ka shkruar ai.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: