Kalo te lënda

Brovina: Nuk do të marr pjesë nesër në seancë

brovina-nuk-do-t-euml-marr-pjes-euml-nes-euml-r-n-euml-seanc-euml_hdFlora Brovina ka përfunduar takimin me përfaqësuesit e subjekteve politike pas të cilit tha se seanca e thirrur për nesër nuk është ftuar dhe përgatitur nga ajo si kryesuese prandaj edhe nuk do të merr pjesë në të.

Brovina tha se është e gatshme që të thërras vazhdimin e seancës konstituive brenda 24 orëve, nëse arrihet një marrëveshje mes subjekteve politike.

Ajo tha se debati në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës nuk është i lejuar as me Rregulloren e Kuvendit të Kosovës. /KP/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: