Kalo te lënda

Mbyllet përfundimisht “xhamia” në lagjen Dardania (Foto)

fotoObjekti ku për vite të tëra ka qenë e improvizuar për xhami, është mbyllur përfundimisht nga Policia.

Ky objekt i cili është në lagjen “Dardania”, në kryeqytet, ka qenë jashtë juridiksionit të Bashkësisë Islame të Kosovës, ku në aksionin e para pak kohe nga Policia me ç’rast janë arrestuar dhjetëra të dyshuar për nxitje ekstremizmit.

Dyshohet se nga ky vend janë bërë thirrje dhe është bërë organizimi për të shkruar në Siri.

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: