Kalo te lënda

Buzhala thotë se Qosja nuk e foli asnjë fjalë për krizën institucionale

fotoIsh deputeti i PDK-së, Berat Buzhala, i ka komentuar deklaratat e akademikut Rexhepe Qosja, në lidhje me ish guvernatorin e Shqipërisë, Adrian Fullanin.

Sipas Buzhales, Qosja është një person i cili I sheh të gjitha çeshtjet në mënyrë ideologjike, përkatësisht majtiste.
Buzhala thotë se Qosja, nuk ka komentuar asnjëherë krizën intitucionale dhe “po I fut hundët” në çeshtjet e tjera.

Për më shumë lexojeni të plotë reagimin e Buzhales

Rexhep Qosja për vjedhjen e bankës: Fullani ka faj, “ishte i zoti i shtëpisë”.
Qyre ku e rrunë nama e zeze e i rrase hundte . Thu’ ti ketu punet ‘tamel e mjalte’ i kemi. Qe kater muaj pa qeveri, e se ka fole nje fjale
Po get, akademik Qosja, edhe ligen e pare te Shqiperise ne Volejboll e percjelle me syze ideologjike. Paraprakisht e pyet Edi Ramen se cilet ekipe jane te majta, e mandej si cheer girl ben tifo….

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: