Kalo te lënda

Yagcilar: Në seancën e LVAN-it, shkojmë nëse është e ligjshme

fotoDNQYKAI1Kryetari i Partisë Demokratike Turke të Kosovës që është edhe pjesë e grupit 6+, Mahir Yagcilar në një prononcim për Indeksonline, ka thënë se ky grup do të shkoj në seancën e ftuar nga koalicioni LDK-AAK-Nisma e Vetëvendosje, nëse kjo procedohet si e rregullt.

“Në qoftës se procedohet sipas procedurave, do të jemi pjesë e saj. Nëse ajo është prap në përputhje me dispozitat kushtetuese dhe me aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese”, tha Yagcilar për Indeksonline.

Ai më tej ka përsëritur se grupi 6+, është për daljen nga kriza politike në vend dhe për këtë do të kontribuoj.

“Ne kemi thënë që do të votojmë për krijimin e institucioneve në çoftë se shkohet me dispozitat kushtetuese dhe me aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese”, tha ai.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: