Kalo te lënda

Vjosa Osmani: Ja çfarë duhet të bëjë Sekretaria e Kuvendit

562X315524796_fotoDeputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, e pyetur nga Indeksonline se ku e mbështesin besimin e tyre se Sekretaria e Kuvendit do ta aprovojë kërkesën për mbajtjen e seancën konstituive,

ajo ka thënë se Sekretaria as nuk aprovon e as nuk refuzon kërkesa të tilla.

Deputetët e koalicionit paszgjedhor LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje kanë dorëzuar në Sekretarinë e Kuvendit të Kosovës kërkesën për vazhdimin e seancës konstituive, e cila është shtyrë ditë më parë nga kryesuesja Flora Brovina.
“Sekretaria as nuk aprovon as nuk refuzon kërkesa të tilla. E vetmja detyrë e administratës së Kuvendit është që atë njoftim ta dërgojë tek të gjithë deputetët e Kuvendit dhe te Kryesuesja Brovina. Pastaj deputetët vendosin nëse dëshirojnë t’i përgjigjen ftesës për seance apo jo”, ka thënë ajo.

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: