Kalo te lënda

Krasniqi: VLAN dëshmuan papjekuri institucionale

krasniqi-veprimi-i-vlan-papjekuri-institucionale_hdPartia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas mbledhjes së sotme të VLAN-it në sallën e Kuvendit të Kosovës.

Deputeti, Memli Krasniqi i cili foli në emër të partisë deklaroi për gazetarë se prania e deputetëve në sallën e Kuvendit është mosrespektim i institucioneve të vendit.

“Konsiderojmë që deputetët e opozitës me të vërtetë kanë ndërmarrë veprime të gabueshme të cilat dëshmojnë një papjekuri të lartë institucionale. Dy elemente të cilat dëshmuan sot nga ana e deputetëve të opozitës, në të vërtetë janë fakti i një mosrespektim të plot institucionalë me hyrjen e tyre të paautorizuar në sallën e Kuvendit. Dhe e dyta injorimi enklantantë që i është bërë procesit të lehtësimit në ndërtimin e institucioneve që tani e ka filluar presidentja e republikës së Kosovës.
Ne besojmë se veprimet e tilla duhet të shmangen sepse përveç që tregoj një papjekuri politike mosrespektim institucional në të vërtet kontribuojnë në degradimin edhe të procesit të ndërtimit të institucioneve”, ka thënë Krasniqi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: