Kalo te lënda

Haradinaj: Ne nuk do të lejojmë që të shantazhohemi

fotoI pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se blloku janë mbledhur për të vërtetuar një situtatë të re.
Sipas tij, PDK kanë kriminalizuar vendin.

“Sot është dashur që në këtë sallë të mbledhemi si deputetë në mënyrë që të veprojmë në bazë të mandatit që kemi marrë. Në fakt sot ne jemi mbledh për të vërtetuar një situatë të re. PDK me njerëzit e saj e kanë kriminalizuar vendin dhe tash po i bëjnë një dëmë të madh vendit duke mos lejuar konstituimin e Parlamentit. Ndryshimi fillon këtu, e jo me seancat e PDK-së duke iu ofruar para deputetëve. Këta njerëz meritojnë të ndëshkohen, e si mund të bëhet kjo, kur ne bëhemi bashk kundër tyre. Ne nuk do të lejojmë që të shantazhohemi prej tyre as me çanta me pare, kur deshën ti blejnë deputetët. Për ne kryetar i parlamentit është kryetari i LDK-së Isa Mustafa”, tha Haradinaj

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: