Kalo te lënda

Shkëndije Muja, është një “Porn Star”…A ka si ta quash ndryshe? (Foto)

fotoMe çka e njihni tjetër Shkëndije Mujaj, përveçse për të pasmet e saj të mëdha të cilat i zbulon përmes fotografitve nudo dhe provokative që i poston? A e din ndokush se cili është profesioni i saj, apo se me çfarë merret ajo?

Me gjasë askush nuk ka përgjigje. Apo profesioni i saj i vetëm, me aq sa kemi parë, dhe me aq sa kemi njohuri, është të eksitoj meshkujt, përmes fotografive nudo, apo jo?

Çfarë bëjnë tjetër të gjitha ato femra që pozojnë në Playboy, apo në ndonjë revistë tjetër erotike/pornografike? Përmes fotove, ku shfaqin bukurinë e trupit të tyre, eksitojnë meshkujt apo djemtë. Çfarë dallimi nga to përbëjnë fotot e Shkëndije Mujaj. Ende nuk e ka ekspozuar organin gjenital, mund të thoni.

Shkëndija shoqe krahasuese më të afërt, nga ato që njohim nëpër botë, e ka Kim Kardashian. Ajo nuk njihet se ka ndonjë profesion tjetër veçse të ekspozoj vetën. Jashta videos së seksit që ju vodh as edhe Kim ende nuk e ka ekspozuar organin gjenital.

Në Amerikë ka shumë media online, që Kim Kardashian i referohen si “Porn Star”? Si ti referohemi Shkëndijës, si “Porn Star” apo…? Të kuptohemi, “Porn Star” nuk është epitet fyese dhe as diskiminuese përkundrazi…por më i sakti, ndoshta!/ Gazeta Blic/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: