Kalo te lënda

Mustafa: Nuk kemi plan konkret për 2 tetorin

fotoKryetari i LDK-së ka hedhur poshtë deklarimet disa ditore të pjesëtarëve të koalicionit VLAN se ata kanë një plan konkret për vazhdimin e seancës konstituive të paraparë për 2 tetor.

Sipas tij, zgjidhja e krizës politike, ndonëse gjendet në parlament, koalicioni në mes të partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA për Kosovën nuk kanë plan konkret për këtë gjë, transmeton Indeksonline.

“Ne vlerësojmë se kjo gjendje mund të zgjidhet veç në Kuvendin e Kosovës. E lutëm presidenten që të bëhet pjesë e kësaj zgjidhje. Nuk kemi plane konkretë, ka thënë isa Mustafa pas takimit me Presidenten Jahjaga.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: