Kalo te lënda

Kurti për mediat serbe: Pajtohemi, kur ta njihni Kosovën

fotoDLQEGDWKKreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka deklaruar se “pajtimi Kosovë – Serbi, do të arrihet atëherë kur Sërbija do ta njohë zyrtarisht Republikën e Kosovës.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka deklaruar se “pajtimi Kosovë – Serbi, do të arrihet atëherë kur Sërbija do ta njohë zyrtarisht Republikën e Kosovës dhe të jetë e gatshme të përballet me të kaluarën e saj në fushën e krimit kundër njerëzimit. Në një intervistë për javoren serbe NIN, Kurti është shprehur kundër bisedimeve të kushtëzuara me Beogradin për cështje të brendshme të Kosovës. Sipas tij, dialogu duhet të jetë i nivelit të hapur dhe demokratik, ndërsa për Asociacionin e Komunave Serbe, ai tha se është produkt i Beogradit që i gjason një Republike Serbe të Bosnjes.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: