Kalo te lënda

Dy familje kosovare kanë arritur të largohen nga Siria

dy-familje-kosovare-kan-euml-arritur-t-euml-largohen-nga-siria_2_hdJanë së paku dy familje kosovare, gra dhe fëmijë të xhihadistëve kosovarë që kanë arritur të largohen shëndosh e mirë nga Siria, mirëpo kanë frikë të kthehen në Kosovë nga ideja se mund të arrestohen.

Mësohet se këto gra dhe fëmijë momentalisht janë në Turqi ndërsa janë në mëdyshje nëse duhet të kthehen në Kosovë apo jo.

Policia e Kosovës nuk ka pranuar të komentojë këtë informacion por bën me dije se gratë dhe fëmijët e xhihadistëve kosovarë nuk duhet të kenë frikë të kthehen nga Siria në Kosovë.

“Policia e Kosovës, gratë dhe fëmijët i konsideron si viktima të manipuluara që kanë shkuar në Siri dhe që janë të ekspozuar ndaj një rreziku shumë të madh, dhe qëllimi jonë, vazhdimisht është që t’i kthejmë gratë dhe fëmijët në Kosovë”, ka thënë Fatos Makolli, drejtor i Anti Terrorizmit në Policinë e Kosovës për Indeksonline.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: