Kalo te lënda

Jahjaga përcillet me të shtëna nderi

jahjaga-p-euml-rcillet-me-t-euml-sht-euml-na-nderi_hdPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur nga Garda e Nderit në Akademinë Ushtarake amerikane, me ç’rast ajo është përcjellë me 21 të shtëna nderi.

Jahjaga ka mbajtur një fjalim në konferencën mbi transformimin e konfliktit në Akademinë Ushtarake amerikane të West Pointit. Lajmin e ka bërë të ditur presidentja e vendit përmes një postimi në “Facebook”.

Lexojeni të plotë postimin e Jahjagës në Facebook:

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mbajti një fjalim në konferencën mbi transformimin e konfliktit në Akademinë Ushtarake amerikane të West Pointit. Presidentes Jahjaga me këtë rast iu organizua një pritje e veçantë.

Ajo u prit nga Garda e Nderit dhe ceremonia u përcoll me 21 të shtëna nderi. Presidentja Jahjaga u takua me Gjeneral Lejtnant, Robert L. Caslen Jr. dhe u prit ngrohtësisht nga kadetët e akademisë West Point, me të cilët pati edhe një drekë të përbashkët.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: