Kalo te lënda

Hoxhaj drekë lamtumirëse për shefin e EULEX-it, Bernd Borchardt

fotoMinistri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shtruar të premten një drekë për nder të përfundimit të misionit në Kosovë nga shefi i EULEX-it, Bernd Borchardt.

Në drekën e shtruar për nder të Borchardt, ku morën pjesë ambasadorë të akredituar në Kosovë, të shteteve të Gjermanisë, Austrisë, Zvicrës dhe Holandës, ministri Hoxhaj vlerësoi lartë angazhimin dhe kontributin e tij për proceset në Kosovë.

Hoxhaj foli për bashkëpunimin e afërt me Borchardt, duke e quajtur atë mik të tij dhe të shtetit e të qytetarëve të Kosovës.

Ministri Hoxhaj tha se shefi i Misionit të EULEX-it, Bernd Borchardt, me punën dhe angazhimin e tij është bërë pjesë aktive e progresit që është arritur në Kosovë.

Në shenjë falënderimi për punën në Kosovë, Hoxhaj i ka dhënë Borchardt një dhuratë simbolike, figurën e Nënës Terezë.

Shefi i Misionit të EULEX-it, Bernd Borchardt, falënderoi ministrin Hoxhaj për nderimin dhe bashkëpunimin e ofruar gjatë misionit të tij në Kosovë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: