Kalo te lënda

Mediat serbe: Kryetari i Gjykatës Kushtetuese i shantazhuar

7657Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, është shantazhuar për një aferë që dikur kishte me një vajzë që atëherë ishte e mitur, shkruajnë mediat e Prishtinës.

Duke iu referuar agjencisë, “Ditapress”, mediat njoftojnë se kjo agjenci e lajmeve e ka të njohur identitetin e vajzës,

por nuk është publikuar për shkak të mbrojtjes së integritetit familjar të personit.
Siç u tha, redaksia ka të gjitha informatat që seriozisht fajësojnë kryetarin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës.

Sipas raporteve të medias, Hasani duhet të përgjigjet nëse shantazhi i tillë ka ndikuar në vendimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me krizën politike dhe situatën e krijuar pas zgjedhjeve. /Zëri/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: