Kalo te lënda

Krasniqi, Mikicit: Hiqi syzet e Milosevicit

Gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës, deputetja serbe Vesna Mikic tha se institucionet e Kosovës nuk i kanë përmbushur standardet, që kanë të bëjnë me pakicën serbe në Kosovë. Për këtë, ajo fajëson komunitetin ndërkombëtar.

“Mund t’ju them se kësaj radhe ju do të jeni fajtorët e vetëm për një eksod të mundshëm të popullit serb dhe kjo me të vetmin qëllim për krijimin e një shteti monoetnik në këtë territor”, tha ajo.

Në këtë rast, përgjigje deputetes serbe i dha kryeparlamentari Jakup Krasniqi, transmeton ora.info.

“Deputete, standardet janë plotësuar, por në shekullin XXI nuk mund të shkohet me syzet e Milosevicit”, tha Krasniqi. /Telegrafi/

1 Koment »

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: