Tirane: Atentat me bombe ndaj nje palestinezi

Nje shtetas palestinez Anuar Rizvik 43 vjeç, humbi jetën nga plaget e rënda të marra, gjatë këtij shpërthimi. Eksplozivi ishte vendosur ne porten e nje vile dykateshe ku banonte palestinezi

Qeveria e ardhshme, në duart e Daçiqit

Qysh do që të formohet qeveria e re në Serbi, dhe pavarësisht se nuk do të garojë për zgjedhjet për kryetar të shtetit në rrethin e dytë, socialisti Ivica Daçiq, […]

Pikturat më të shtrenjta në botë

Piktura e artistit norvegjez Edvard Munh, “Klithma”, bëri bujë këtë javë, kur ajo u bë piktura më e shtrenjtë e shitur në një ankand ndonjëherë.

E duam UP-në, jo UPDK-në

Aktivistët e Lëvizjes “Studim Kritikë Veprim”, kanë protestuar para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës. “Universiteti i Prishtinës është kapur nga pushteti.

Presidentja ia kthen Kuvendit Kodin Penal

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë vendim sot që t’ia kthejë Kuvendit të Republikës së Kosovës për rishqyrtim Kodin Penal të Republikës së Kosovës,

Drita e ditës e ruan zemrën?

Shkencëtarët nga Universiteti Colorado në Denver pohojnë që drita e ditës, veçanërisht ajo me intensitet të fortë, mund të reduktojë rrezikun nga sulmi në zemër dhe të ndihmojë në shërimin […]