Kalo te lënda

Grenell publikon komunikatën e LVV-së kundër Izraelit: Ky është diskurs i rrezikshëm për një aleat të SHBA-së

Ish-emisari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi në vazhdimësi është duke kritikuar liderin e VV’së, Albin Kurtin, pas qëndrimit të këtij të fundit rreth lokacionit të Ambasadës së Kosovës në Izrael.

Grenell në vazhdimësi e ka quajtur Albin Kurtin si anti-amerikan që ka qenë kundër të gjitha administratave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke filluar nga ajo e Bill Clinton.

Lexo Edhe:

Vetëvendosje ka disa fjalë për ata që e votuan nga diaspora

Derisa para pak minutash, njeriu i afërt i Donald Trump ka publikuar një pjesë të një komunikate të Lëvizjes Vetëvendosje për Izraelin.

“Albin Kurti dhe partia e tij besojnë që Izraeli është ndërtuar duke kryer krime. Dhe thonë që SHBA dhe Mbretëria e Bashkuar ka mbështetur këtë krim”, ka shkruar Grenell.

Ai e ka përfshirë në reagimin e tij edhe këshilltarin e presidentit aktual Joe Biden, duke thënë se “ është diskurs i rrezikshëm për një aleat të SHBA’së”.

1 Koment »

  1. Une e mbeshtese dhe i jap prioritet per gjykimin dhe denimin e krimeve dhe kriminaleve serb. QE jane bere kunder popullsise shqiptare dhe kosovare.

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: