Kalo te lënda

Klubi shqiptar nga Oslo befasi ne Evropè

Ekipi i te rinjeve shqiptar “Fortuna”nga Oslo e Norvegjise ne mesin e ekipeve me te mira evropiane.

Haziz Aasen nje punetor sportiv i palodhshem befason te gjithe me rezultatet e ti ne fushen e futbollit.Per kete befasi shkruajti edhe shtypi gjerman
Ndersa vet Hazizi ne profilin e ti ne fcb shkruan me gjeresisht.
Ja shkrimi i ti ne vazhdim

Fortuna ne Sonnenland cup 2020. Resultatet:
Fortuna-Red Bull Leipzig 2-0
Slavia Prag-Fortuna 2-1
Fortuna-Karlsruhe SC 2-1
Bayern München-Fortuna 3-2.
Fortuna me dy fitore dhe dy Humbje ne cup ne mesin e ekipeve me te medha te europes.
Me loje ishim te barabarte edhe Bayern edhe kunder Slavia Prag. Me pak fate do e kishim fitue edhe kunder Slavise. Me Bayern ishim gjate 1-1. Pastaj 2-2. Ndeshjet i barabarta i vendosin detaljet e vogla.
Fortuna beri nje prezentim te forte ne cup. Me loje dhe angazhim fituam respekt nga kundershtaret dhe tifozet ne salle. Per ekipin tone interesim tregoje edhe gazetat qe na moren ne interviste. Falemenderit lojtareve per angazhim . Neser vazhdojme me ndeshje te radhes . Krenare me cunat.🏆

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: