EKSKLUZIVE: Fadil Vokrri kampion ne RSFJ me gjeneraten e vet

 

 

Fadil Vokrri me shoket e shkolles se vet nga Podujeva ishin kampion ne ish Jugisllavi ne futboll ne vitin 1976.

Gara u mbajt ne vitin 1976 ne Çakovec afer Varazhdini ne Kroaci

Shkolla fillore “Naim Frasheri” nga Podujeva ne gjysem finale kishte fituar 4:1 nga perfaqesuesja e Kroacise ndersa ne finale fituan 3:0 kunder perfaqesueses se Serbise.

Agron Çitaku,Isa Blakçori ,Naser Hyseni , Rifat Hajdari, Gani Shabani ,Sabri Miftari …te prire nga tashme legjenda Fadil Vokrri arriten t’i mposhtin moshatare e tyre nga ish njesite e Federates jugosllave ! Ky brez nen perkujdesjen e Hashim Aliut dhe Selatin Vokrri u stolis me titullin e me te mirit ne kete gare futbollistike  ne vitin 1976.

“Ishim nje gjeneraté e art ne futboll.Te gjithé publikun i perfituam ne Kroaci,sepse ishim te pakonkurencé”tha Rifat Hajdari per Kosovalb.com.

Rifati ishte njeri nga shoket e ngusht te Fadilit dhe i cili kishte debutuar me Fadilin ne kohen e njejt ne fanelen KF”Llapi.
Sh.R/ Kosovalb.com


Disa nga keta ne foto :Fadil Vokrri,Rifat Hajdari, Osman Hamiti,Sabri Niftari,Gjeladin Behluli,Hilmi Selmani,Agron Çitaku,Fatmir Nishefci,Naser Hyseni,Isa Bkakqori,Gani Shabani, Treneri Hashim Aliu

Categorised in: Kuriozitetet, Lajme

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: