Kalo te lënda

Norvegji: Turniri tradicional “ZAHIR PAJAZITI” do te mbahet me 29 Tetor 2017


1 Nentori 1962 është data e lindjes se heroit Zahir Pajaziti
Shoqata Albanor me seli ne Halden te Norvegjisë ne shenjë respekti per heroin ,organizon turnir humanitar ne futsallë
Ky turnir është tradicional dhe mbahet per hir te ditlindjes se heroit Zahir Pajaziti,kesaj radhe per 55 vjetorin e lindjes se ti.
Turniri ështe njeditor dhe mbahet me 29 Tetor 2017 ne Rakkestad.Per me shume info rreth keti turniri shiko fotografin.
Ju njoftojme se kjo shoqatë nga organizimet e tilla ka ndertuar 40 shtepi ne vendlindje,dhe tani eshte ne perfundim e siper te shtepisë se 41-te.Shtepia e 41 eshte duke ju ndertuar Izet Alidemajt ne fshatin Kerrnin ne komunen e Burimit(Istogut).
NRK(Televizioni norvegjez) ne lidhje me keto ndertime ka bere nje video reportazhë nga Kosova ,video e cila do te emitohet me vone,e te cilen do te sjell edhe Kosovalb.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: