Kalo te lënda

Themelohet Qendra e VETËVENDOSJE!-s në Norvegji.

e Zgjedhjet e 3 dhe 4 shtator 2016 mbaruan me sukses. Me këtë ju informojmë për rezultatet e zgjedhjeve të Kryesisë se Qendrës, e poashtu për Kryesitë e Pikës 1, Pikës 2 dhe Pikes 3. Bashkangjitur e gjeni një listë me emrat e të gjithëve anëtarëve të zgjedhur.

KRYESIA E QENDRËS SË LEVIZJA VETËVENDOSJE! NORVEGJI.
Kryetare: Vlora Haxhimehmedi
Nënkryetar i parë: Besnik Ramadani
Nënkryetar i dytë: Agron Qyqalla
Sekretare e Qendrës: Liridona Gashi
Koordinator i nënkomiteteve të Qendrës: Egzon Velija
Kryesues i Këshillit të Qendrës: Gjevdet Kelmendi
Zv/kryesuese e Këshillit të Qendrës: Teuta Kukleci
Anëtarë i kryesisë së Qendrës: Rrezarta Gorani
Anëtarë i kryesisë së Qendrës: Bujar Avdili Fera
Anëtarë i kryesisë së Qendrës: Donjeta Qyqalla
Anëtarë i kryesisë së Qendrës: Sami B. Sheqiri
Anëtarë i kryesisë së Qendrës: Hektor Qyqalla
Anëtarë i kryesisë së Qendrës: Blerim Juniku

• KRYESIA E PIKËS 1
(Oslo, Akershus, Østfold, Hedmark, Hordaland, Oppland dhe fylket tjera në veri) 7 anëtarë

Kryetar: Sami B. Sheqiri
Nënkryetar: Nexhat Domi
Sekretar i Pikës: Egzon Velija
Financiare e Pikës: Rrezarta Gorani
Sekretare e Gruas Aktiviste: Teuta Kukleci
Anëtar i kryesisë: Bujar Avdili Fera
Anëtar i kryesisë: Sherafedin Ismajli

• KRYESIA E PIKËS 2
(Buskerud, Vestfold dhe Telemark) 6 anëtarë

Kryetare: Liridona Gashi
Nënkryetar: Agron Qyqalla
Sekretar i Pikës: Hektor Qyqalla
Financiari i Pikës: Tony Qyqalla
Sekretare e Gruas Aktiviste: Donjeta Qyqalla
Anëtar i kryesisë: Rinor Kryeziu

• KRYESIA E PIKËS 3
(Aust-Agder, Vest-Agder dhe Rogaland) 7 anëtarë

Kryetar: Besnik Ramadani
Nënkryetar: Gjevdet Kelmendi
Sekretar i Pikës: Izet Shatri
Financiari i Pikës: Miftar Shabanaj
Sekretare e Gruas Aktiviste: Aferdita Dita Bytyqi
Anëtar i kryesisë: Fitim Rustaj
Anëtar i kryesisë: Faruk Brahimi

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: