Kalo te lënda

Grabovci: PDK do ta votojë Gjykatën Speciale

grabovci-pdk-do-ta-votoj-euml-specialen_hdShefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, ka thënë se shtyrja e votimit për Gjykatën Speciale është bërë për mungesë të Draft ligjit për këtë gjykatë.

Ai ka thënë se deputetët nuk e kanë pasur komplet materialin për kë të çështje, duke hedhur poshtë pohimet se pozita nuk i ka pasur votat.

Grabovci ka thënë se partia e tij është kundër themelimit të Gjykatës Speciale, por nuk janë për t’i ikur drejtësisë, prandaj PDK do ta votojë Gjykatën Speciale.  “E gjithë kjo që po ndodhë është vepër e njerëzve që nuk ia duan të mirën Kosovës”.

Grabovci thotë se Gjykata do të votohet atëherë kur deputetët do ta kenë draftin e kompletuar.

“Nuk i komenetojmë ato çka thuhet e çka flitet në media. Unë po flas për anën zyrtare. Draft ligji duhet të vijë në Kuvend, tu shpërndahet deputetë v dhe më pas të votohet”, ka thënë Grabovci në “Debat” të RTK-së.

Ai ka thënë se Specialja duhet të votohet dhe të tregohet se Kosova është e gatshme të bashkëpunojë me miqtë ndërkombëtarë.

Por, sipas tij gjykimet në këtë Gjykatë duhet të bëhe n në mënyrë të barabartë.

Siç ka thënë ai, duhet të tregohet njëherë e qartë se lufta e UÇK-së ka qenë e pastër.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: