Kalo te lënda

Podujeva kërkon ndihmën e hoxhallarëve për të shtënat në dasma

podujeva-k-euml-rkon-ndihm-euml-n-e-hoxhallar-euml-ve-p-euml-r-t-euml-sht-euml-nat-n-euml-dasma_hdKëshilli Komunal për Siguri në Bashkësi e ka vlerësuar të qetë gjendjen e sigurisë në komunën e Podujevës me vazhdimin e trendit të rënies së rasteve kriminale

të raportuara.

KKSB gjithashtu ka debatuar për masat që duhet ndërmarrë dhe planet operacionale për parandalimin e zjarreve gjatë sezonit së verës dhe të shtënave me armë në ahengje dhe manifestime publike.

Antigona Çitaku-Dibrani nga Policia tha se edhe sivjet policia në kuadër të planit operacional veror do të zbatojë fushatën sensibilizuese “Festo me zemër, jo me armë” dhe do të jenë përqendruar në parandalimin e të shtënave me armë zjarri nëpër dasma, ahengje familjare dhe manifestime të tjera publike.

Në takim u kërkua që edhe imamët e xhamive të ndihmojnë në eliminimin e kësaj dukurie negative. /KP/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: