Kalo te lënda

Të gjitha rrugët e kalueshme, disa me vështirësi qarkullimi

fotoPolicia e Kosovës njofton se të gjitha rrugët në Kosovë magjistrale dhe urbane, janë të kalueshme, por disa prej tyre vështirë të qarkullueshme.

Më poshtë njoftimi i Policisë së Kosovës:

Në bazë të informacioneve të vazhdueshme që kemi nga të gjitha drejtoritë rajonale lidhur me gjendje e rrugëve, mund të themi se në aspektin e vlerësimit të përgjithshëm të gjitha rrugët rajonale, magjistrale dhe ato urbane konsiderohen të kalueshme por disa prej tyre të vështirësuara për qarkullim, duke përfshirë ato rrugë në zona të thella malore dhe në fshatra. Rrugët më të veçuara ku komunikacioni zhvillohet me vështirësi janë;

Rruga Pejë-Kullë –Rozhajë, eshte e kalueshme per automjete te lehta por, pajisjet dimërore janë te domosdoshme, kurse kalimi për automjete te renda eshte I pa kaluar.

Rruga rajonale Prishtine -Mutivode eshte e veshteresuar ,por e kalueshme.

Mitrovice Veri -rruga rajonale dhe locale te kalueshme por te veshteresuara

Gjilan -Muqibabë e kalueshme por e veshteresuar dhe

Gjilan -Novobërdë e kalueshme por e veshteresuar.

Ndërsa sa i përket gjendjes se pritjeve ne pika kufitare gjendja është si me poshtë;

PKK-Merdare kolona e automjeteve eshte rreth 300 m, ndërsa pritja është përafërsisht me pak se 1-ore.

PKK-Dheu I Bardhe kolona po ashtu është rreth 300m , ndërsa pritja rreth me pak se një ore1 ore.

Ndërsa ne pikat tjera kufitare nuk ka pritje fare.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: