Kalo te lënda

Baraliu: PDK e LDK ta ndryshojnë logjikën e qeverisjes

7856-700x378Njohësi i proceseve politke, profesor Mazllum Baraliu, ka bërë me dije se në këtë mandat qeverisës mund të shohim paralelizëm qeverisës në mes të dy partnerëve të koalicionit, PDK-së dhe LDK-së.

Ai ka thënë se një veprim i tillë do të krijojë një qeveri kompake në zbatimin e politikave të saj.

Baraliu ka paralajmëruar se, nëse nuk ndryshon logjika qeverisëse, atëherë Qeveria Mustafa, nuk do të sjellë ndonjë ndryshim pozitiv për qytetarët e Kosovës, dhe sipas tij, objektivat e kësaj qeverie do të jenë vështirë të realizueshme./Epoka e Re/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: