Kalo te lënda

Mustafi me shokë ndalin Realin (VIDEO)

valenciValencia shënoi një fitore të madhe kundër Real Madridit.

Skuadra e Valencias ka realizuar fitoren më të madhe të saj këtë edicion në La Liga.

Lakuriqët triumfuan në Mestalla 2:1 kundër Real Madridit, duke ndalë serinë prej 22 fitoreve rresht të kësaj skuadre.

Antonio Barragan (52’) dhe Nicolas Otamendi (65’) shënuan golat e këtij triumfi për vendasit, teksa Cristiano Ronaldo (14’ p) realizoi golin e vetëm të mysafirëve.

Shkodran Mustafi luajti 90 minuta duke regjistruar një tjetër paraqitje tejet të mirë.

Reali tani ka 39 pikë në kreun e renditjes në La Ligë, një më shumë se Barcelona dhe Atletico Madrid që mbajnë pozitat dy dhe tre. Valencia është e katërta me 34 pikë.

 

https://dailymotion.com/video/x2e00ak

https://dailymotion.com/video/x2e0386

https://dailymotion.com/video/x2e046v

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: