Kalo te lënda

Policia kap edhe 36 kosovarë duke hyrë ilegalisht në Gjermani

fotoNë dy raste të ndara janë zbuluar gjithsej 36 shtetas kosovarë duke kaluar me tren nga Çekia në Gjermani.
Policia Federale në Dresden ka zënë 47 emigrantë pa dokumente të vlefshme të cilët po udhëtonin me trena ndërkombëtarë nga Çekia.

Të gjithë ata ia kishin mësyrë Gjermanisë, për të kërkuar azil. Pas përfundimit të procedurave të nevojshme policore të gjithë u janë dorëzuar autoriteteve kompetente për të huaj të landit Sachsen, në Chemnitz, transmeton albinfo.ch.

Në mesin e të zbuluarve më 30 dhjetor , vetëm nga Kosova kishin qenë 25 veta, në mesin e të cilëve edhe tri familje me fëmijë të vegjël. Mosha e kosovarëve të përmendur shkon nga 3 deri në 65 vjeç.

Edhe më 31 dhjetor policia ka kapur dy familje kosovare që po ashtu po udhëtonin në drejtim të Dresdenit.

Bëhet fjalë për pesë persona të rritur dhe gjashtë fëmijë nga 3 deri në 43 vjeçar, njofton Policia Federale e Gjermanisë në portalin e saj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: