Kalo te lënda

LDK kërkon drejtimin e qeverisë

ldk-k-euml-rkon-drejtimin-e-qeveris-euml_hdLidhja Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur takim me strukturat e saja, përkatësisht Kryesinë, kryetarët e degëve dhe deputetët, si vazhdimësi e konsultave të brendshme për tejkalimin e situatës politike.

Përmes një njoftimi të shkurtër për media, LDK thotë se e vlerëson jetike themelimin sa më të shpejtë të institucioneve të reja dhe ndryshimin e qeverisjes në vend.

Ndërkaq thotë se “si prijëse e koalicionit të shumicës parlamentare, është e përcaktuar të punojë intensivisht për themelimin e qeverisë së re të vendit, të udhëhequr nga LDK-ja”. /Telegrafi/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: