Kalo te lënda

Demaçi i sugjeron Jahjagës të shkojë në Serbi

dema-ccedil-i-i-sugjeron-jahjag-euml-s-t-euml-shkoj-euml-n-euml-serbi_hdPresidentja Atifete Jahjaga ka marrë një ftesë për të shkuar në Beograd më datë 1 nëntor për të marrë pjesë në forumin e Komisionit Trilateral, kushtuar integrimeve evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Jahjaga ende nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen.

Veprimtari Adem Demaçi, siç transmetojnë sot mediet në Prishtinë, mendon se Jahjaga duhet të shkojë në Beograd dhe se atje duhet të kërkojë që nga pala serbe të zbatohet Marrëveshja e Brukselit dhe të tregojë se Kosova është një shtet më vete që kërkon fqinjësi të mirë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: