Kalo te lënda

Qosja: Krizën e bëri Mustafa, Haradinaj, Limaj e Krasniqi

fotoNë këtë krizë politike pothuajse të gjithë zyrtarët partiakë dhe pushtetarët në Kosovë kanë dhënë në provimin dhe, cili më pak e cili më shumë, e cilët kryesisht janë kompromentuar politikisht, kështu thotë akademik, Rexhep Qosja.

Në një intervistë dhënë për “Gazeta Shqiptare”, Qosja ka thënë se krizën politike e shkaktoi grupi tani i quajtur blloku, i përberë prej Isa Mustafës, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt e Isa Mustafës.

“Ata në të vërtet para se të të mbyllej procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve të 8 qershorit, bënë një puç të tipit afrikan”, ka thënë Qosja./Indeksonline/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: