Kalo te lënda

Urimi i Kadri Veselit

fotoBOQK5U2ONënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli përmes një postimi në faqen e tij në “Facebook” ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Më poshtë lexoni urimin e Veselit:

Gëzuar Kurban Bajrami!

Në këtë ditë të faljes, mirëkuptimit, mirësisë dhe paqes, kujtoj me nderim flijimin dhe përkushtimin e atyre që kontribuuan për lirinë tonë.
Uroj që në të gjitha familjet tona të ketë paqe, shëndet e lumturi, duke shprehur përkrahje dhe solidaritet me të gjithë ata që me vendosmëri, çdo ditë e ndërtojnë vendin dhe kontribuojnë që së bashku të shkojmë përpara, në mesin e vendeve euroatlantike.
Kjo ditë le të jetë edhe afrim me njëri tjetrin, me besimin se vendi ynë është në rrugë të mirë për të shtuar vlerat tona.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: