Kalo te lënda

Dafina Zeqirit i fshihet klipi, shkak borxhet

562X315646728_dafinazeqiri1Dafina Zeqiri kohë më parë publikoi videoklipin “Ndjenjë Tjetër”, i cili edhe pse u prit mirë nga publiku, duket se nuk është pritur mirë nga dikush tjetër.

Në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës është vërejtur se nuk ekziston më videoklipi i Dafina Zeqirit në YouTube dhe se ai është bllokuar.

Në përshkrimin e bllokimit shkruan “Lavire Paguaj Borxhin”, që duket se ka të bëjë me ndonjë ish-bashkëpunëtor të Dafinës të cilët pretendojnë se këngëtarja u ka mbetur borxh dhe kështu kanë bërë ankesë në YouTube. Dafina kaherë ka pasur probleme me publikuesit në kanalin e saj në YouTube. Së pari ajo ishte në menaxhim të Besfort Hasanajt në YouTube e më pas edhe producenti dhe ish-menaxheri i saj Cekic ishte ai që menaxhoi Dafinën në YouTube.

 

Dhe, ky problem i ri duket se buron nga e kaluara jo fort e mirë e Dafinës sa i përket publikuesve dhe transmetuesve të krijimtarisë së saj artistike. Tani ajo është nën ombrellën e OnAir FM. Në faqet zyrtare të Dafinës nuk shkruan asgjë rreth këtij problemi, teksa edhe kontaktimi me të ka qenë i pamundur.

Fansat mund të jenë më të zhgënjyerit pas Dafinës për këngën e punuar nga Lurro dhe e realizuar në RedBox nga BigBangBeatz. Videoklipi që thuhet se është inspirim nga një prej videove të Morcheebas është realizuar nga Max Production./Tribuna/

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: