Kalo te lënda

Deda: Zaptuesit, pa turp po kërkojnë mirëpkuptim

fotoPas kërkesës së Flora Brovinës, për shtyerjen e vazhdimit të seancës konstituive, ka reaguar edhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda. 

Sipas tij, shtyerja e seancës, është në kundërshtim me vullnetin e shumicës së deputetëve.

Reagimi i plotë i Dedës

Kemi hyrë në muajin e pestë të zaptimit të hapur të shtetit. Zaptuesit po luajnë me Kosovën, dhe sot në kundërshtim me vullnetin e shumicës së deputetëve e shtyjnë në afat të pacaktuar vazhdimin e seancës konstituive. Dhe, pa turp, kërkojnë mirëkuptim!

Nuk ka mirëkuptim për zaptuesit dhe formën më të vrazhdë të kapjes së shtetit.
Në Kosovë duhet të respektohet dhe zbatohet e parimi bazë i një shteti republikan parlamentar – të respektohet vullneti i shumicës së Kuvendit./

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: