Kalo te lënda

Çfarë ndodh nëse e lakoni iPhone 6 Plus? (Video)

ccedil-far-euml-ndodh-n-euml-se-e-lakoni-iphone-6-plus-video_hdDuket se iPhone 6 Plus ka një tipar që shumë konsumatorë nuk e dinë. Në fakt, gjithnjë e më shumë konsumatorë të telefonit me ekran

5.5 inç ankohen se pajisja e tyre po lakohet në xhep.

 

Kështu, kanali i YouTube, “Unbox Therapy” ka vendosur që iPhone 6 Plus ta vë në një provë ekstreme, transmeton Telegrafi.

Pas testeve zbuluan se alumini i iPhone 6 Plus është i lakueshëm, nëse e përdorim një forcë të vogël.

Ose nëse e fusim telefonin në xhepin pas pantallonave dhe ulemi, do të shohim se iPhone 6 Plus është lakuar.

Kjo nuk është hera e parë që një iPhone lakohet nën presionin e forcës. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me një seri të iPhone 5s. /Telegrafi/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: