(FOTO) SHBA, poligami që jeton i lumtur me 5 gra dhe 24 fëmijë

timthumb

Asnjëherë si në këtë rast koncepti i “familjes së madhe” mund të konsiderohet më i përshtatshmi.

Kjo është familja e Brady Williams, një menaxher projekti në industrinë, i cili falë historisë së tij është kthyer në yllin e një reality show në TLC. 43-vjecari nga Utah është një nga 15 mijë poligamët perëndimorë.

Ai ka pesë gra në haremin e tij dhe 24 fëmijë për të ushqyer të gjitha nga 2 deri 20 vjeç.

Edhe pse në shumicën e vendeve perëndimore poligamia është e ndaluar, me 13 dhjetor gjyqtari rrethit, Clark Waddoups vendosi antikushtetues ligjin, që ndalon poligaminë në shtetin e Utah, duke bërë që Brady dhe familja e tij të merrnin frymë lehtësisht.

Bashkëshorti i pesë grave ka publikuar disa foto me gratë e tij në Twitter, ku shfaqet tepër i qeshur dhe i lumtur.

timthumb-596x310

Categorised in: Kuriozitetet, Lajme

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: