Kalo te lënda

Nje asteroid me permasa 1 km po i afrohet Tokes

13817444539Astronomet ruse te observatorit joshteteror “ISON-NM” zbuluan nje asteroid te ri me diameter me shume se 1 kilometer, i cili po i afrohet Tokes.

Asteroidi, qe mori indeksin 2013 TB80, u vu re me 9 tetor me ndihmen e teleskopit automatik te observatorit te instaluar ne shtetin amerikan New Mexico. Me pas zbulimi u konfirmua nga projekti amerikan i asteroideve “Catalina”, shkencetaret japoneze dhe ata australiane./Indeksonline/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: