Kalo te lënda

Shitet uiski 50.000 $

Quebec_uiski-300x300Prodhuesi Skocez ka filluar qysh vitin e kaluar me shitjen e e një lloji të rrallë të uiskit që ishin lënë të qëndrojnë për 50 vjet. Kjo është një sasi e kufizuar e këtij uiskit, për shkak se nga qëndrimi i gjatë i tij, ai është avulluar dhe kanë mbetur vetëm 88 litra, gjë që ka mundësuar mbushjen e 300-500 shishe të këtij lloji. Shoqata Quebec e ka shishen e fundit të këtij uiski i fundit në shitje. Nëntorin e vitit të kaluar shishja e uiskit të njëjtë u shit për 33.500 dollarë kanadezë në Vankuver.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: