Korçë, 3 të vdekur për motive xhelozie

Një ngjarje e rëndë u shënua në një fshat te Korçës ku mbetën të vrarë 3 persona. Gjithçka ndodhi në Podgorie brenda në një taksi.

Policia tha se 57-vjeçari Viktor Rrodhani vrau fillimisht 40-vjeçarët Elda Cocka dhe Floridon Guri dhe me pas  vrau edhe veten. Ngjarja me motive xhelozie ndodhi rreth orës 19.00 të së dielës, ndërsa policia i gjeti trupat e pajetë brenda automjetit nëe orën 20.30, në një rruge mes malesh, traporton TCH.
Autoritetet thanë se 57-vjeçari kishte një lidhje dashurie me Elda Çoçken dhe fakti që ajo kishte nisur një lidhje tjetër me Florion Gurin shkaktoi zemërimin e Rrodhanit, i cili i ndoqi dhe i gjeti në çaste intime brenda taksisë së Gurit dhe i ekzekutoi me kallashnikov.
Sipas informacioneve zyrtare, vrasësi pas krimit kishte telefonuar policinë dhe kishte treguar për ngjarjen. Por kur forcat e rendit shkuan në vendin e krimit, gjeten të vdekur edhe 57-vjeçarin që kishte qëlluar edhe mbi veten.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: