Kalo te lënda

Gafat e Pacollit, plas sherri në Qeveri

Analistët dhe njohësit e çështjeve diplomatike dhe kushtetuese konsiderojnë se pozita në të cilën është futur politika e Jashtme e Kosovës me garën publike, se kush po bëhet më i fortë në sigurimin e njohjeve të reja të shtetit të Kosovës, është qasja më e dëmshme që degradon në tërësi imazhin e Kosovës si shtet. Ata i kërkojnë kryeministrit kosovar, shkarkimin e Pacollit për dështimet në diplomaci

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli është nisur së fundi në një ofensivë tepër të ashpër të sulmeve ndaj ministrit të Jashtëm, Enver Hoxhaj, rreth mosmarrëveshjeve publike për çështjen e njohjes së Kosovës nga shtetet e ndryshme, veçmas për ato tek të cilat Pacolli pretendon se ka meritat kryesore. Ky i fundit, madje shkoi aq larg, sa që para ekranit televiziv mori guximin dhe vetëm e vetëm për të forcuar egon e tij personale për meritorkaci në sigurimin e njohjeve për Kosovën, duke thënë se ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, nuk është hiç më shumë se një njeri kokëzbrazët që nuk merr vesh për asnjë gjë në diplomaci.(Më gjërësisht mund t’a lexoni në numrin e sotëm të gazetës KOSOVA SOT).

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: