Kalo te lënda

Norvegji: LDK ftesë për mobilizim

Të nderuar bashkatdhetar, po jetojm kohen më të vështir kur reaksioni dhe nihelizmi është kulminant duke mos zgjedhur fjalor dhe mjetë kundër Lidhjes Demokratike të Kosoves ,partis të themeluar nga Presidenti Historik dr. Ibrahim Rugova.

Ne nuk duhet lejuar eksperimente me shtetin atyre që per pak kohë arritën t i shkaktojnë shumë dëme Kosovës në raport me shtetet mike e sidomos ShBAn,duke na i perkujtuar kohërat e diktaturës dhe mbylljes, të cilat po i vuan edhe sotë shteti amë.
Republika e Kosoves duhet të vazhdoj rrugtimin drejt integrimeve euro-atlantike, ndërsa në politika të brendëshme të punohet në mirëqenje, punsim, rritje ekonomike, arsim dhe shëndetësi dhe njëriu më I duhur është Kryeministri aktual dr. Abdullah Hoti dhe ekipi i listes së LDK’s.
Këtë e ka dëshmuar në kohen më të vështir duke u ballafaquar me pandeminë dhe përmirsimin e mardhanjeve të lënduara me partnerët e Kosoves me vendet e BE-së dhe në vecanti në takimin në Shtëpin e Bardhë.
Dega e LDK-në Norvegji e përkrahë fuqishem Kryeministrin Hoti dhe ekipin e LDK-së njëherit apelojm tek anëtarësia dhe simpatizantët e LDK me banim në Norvegji që të aplikojn dhe të shfrytëzojn të drejten e votes.
VOTO me BINDJE dhe MENDJE për të ARDHMEN e VENDIT !
Me respekt Komisioni për Komunikim me publikun,Dega e LDKs Norvegji.

Ftojm bashkatdhetarët për mobilizim si në kohen e Rugoves, në mbrojtje dhe orientimit të shtetit të Kosoves në rrugtimin euro-atlantik.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: