Kalo te lënda

Nehat Musa nga Bajgora e Mitrovicës bëhet pilot në Norvegji

Nehat Musa nga Bajgora e Mitrovicës, ishte vetëm 7 muajsh kur kishte migruar me prinder në vitet e ’90 ta, në Norvegji.

Sikur shumë mërgimtarë që kanë arritur suksese në sfera të ndryshme të jetës, edhe Nehat Musa ka arritur një sukses të madh.

Ai në moshën 26 vjeçare ka arritur të diplomojë për Aviacion Civil dhe të bëhet piloti i parë shqiptar në këtë shtet skandinav.

Suksesit të tij i janë gëzuar familjaret dhe bashkatdhetarët në Norvegji

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: