Kalo te lënda

“Miss Kosova 2014″:Fiton Artnesa, e preferuara e Fadilit

yySapo ka përfunduar spektakli “Miss Kosova 2014″, një eveniment bukurie i organizar nga Fadil Berisha, Agnesa Vuthaj dhe “Rtv 21″.

Fitueset e këtij eventi do ta përfaqësojnë bukurinë kosovare në konkurset ndërkombëtare, “Miss Universe” dhe “Miss Earth”.

Pjesmarrëset e “Miss Kosova” kanë sfiluar katër herë në skenen e këtij spektakli.

Pas disa klasifikimesh, juria që përbëhej nga Fadil Berisha, Agnesa Vuthaj, Diana Avdiu dhe Vesa Luma, vendosi që titulli i më të bukurës të shkojë tek bukuroshja Artnesa Krasniqi e cila do të fillojë të përgatitet për “Miss Universe”, ndërkaq çmimi i dytë i takoj Kaltrina Neziri e cila ta përfaqësojë vendin në “Miss Earth”.

Të kujtojmë që Artnesa Krasniqi në vitin 2008 ka fituar çmimin “Ford super model of Kosova”, që i bie se është e preferuara e Fadil Berishes prej shumë vitesh.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: